Ogólne: Inwestowanie w srebro | Srebro inwestycyjne

Pewnie każdy z nas miał do czynienia ze srebrem. Występuje ono w różnej postaci, jako biżuteria, naczynia, medale, sprzęt medyczny. Otaczamy się srebrem na co dzień, ale nie zastanawiamy się nad tym. Tym bardziej pewnie nie przychodzi nam do głowy aby zainwestować w ten kruszec. A jak się okazuje może to być dobry interes, jeśli mam trochę o tym pojęcia. Na początku należy wskazać, że obecny czas nie jest ku temu dobry. Notowania srebra są słabe i przypominają recesję sprzed kilku lat. Systematycznie spadają ceny za uncję, stąd wejście na rynek nie przysporzy nam korzyści. Jednak wystarczy cofnąć się o kilka miesięcy, aby zauważyć jak dobrze prosperował ten rynek. Po kilku miesiącach inwestowania, odważnego trwania na rynku, powstawała okazja do wzbogacenia się. Wykresy wyraźnie pokazywały, że warto inwestować. Niestety stworzyło to pewnego rodzaju zamieszanie na rynku. Wzrastający popyt przewyższał zdecydowanie podaż. Oczywiście cena wzrastała, z korzyścią dla graczy, natomiast stwarzało do zagrożenie przesycenia. Kopalnie nie były w stanie spełnić potrzeb inwestorów i w pewnym momencie nastąpił spadek, z którym teraz przychodzi walczyć.

Na podstawie tego co wspomniane, można wyciągnąć wniosek, że osoby, które weszły na rynek w okolicach 2008 roku płaciły za uncję 8,5 dolara. Nie trzeba wielkiej spostrzegawczości aby zauważyć, że 2 lata później ta sama miara kosztowała przeszło 40 dolarów. Pięciokrotny wzrost pozwolił niejednej osobie cieszyć się z ogromnych zysków i ukształtować jej sytuacje na kilka kolejnych lat. 2010 rok był najlepszym jeśli chodzi o ceny. Później stopniowo spadały jednak utrzymywały się w granicach 30 dolarów za uncję. Ten rok przynoszący straty może jednak budzić pewne nadzieje. Warto obserwować sytuację na rynku walut, nieruchomości, bowiem wszystko to ma pewien związek z kursem srebra. Jak pokazuje sytuacja sprzed paru lat, warto wiedzieć kiedy wejść na rynek. Owszem, cena jest wyższa niż wtedy około 20 dolarów za uncję, jednak jeśli nastąpi wzrost cen, co z pewnością się zdarzy, wówczas zysk okaże się też bardzo przyjemny. Inwestycje w metale szlachetne to pewnego rodzaju niewiadoma, choć można przewidzieć w pewnym stopniu sytuację.

Dobry czas wejścia w posiadanie akcji, a w tym przypadku najlepiej fizycznie kruszcu, może przysporzyć sporo radości, pod warunkiem odwagi na rynku. Srebro przez swoje szeroki zastosowanie zawsze będzie potrzebne i popyt na nie nie spadnie ot tak. Branża jubilerska, naczyń czy medyczna ściśle związane są z tym kruszcem, dlatego bez obaw można zająć się inwestycjami w srebro, oczywiście trzeba być przygotowanym na wahania rynku, które nie zawsze dają zysk.

Powrót

Fani