Ogólne: Biżuteria ze srebra, dlaczego warto ją nadal posiadać

Załóżmy, że szukasz biżuterii. Biżuterii, która spełni Twoje najbardziej wygórowane oczekiwania. Od czego zacząć? Zakupy stacjonarne, czy online? Kwestia wyboru sklepu jest mniej ważna. Wiadomo, że pierwsza opcja pozwala na fizyczne zetknięcie się z towarem, jednak nie można wykluczać zakupów online. Obecne systemy reklamacyjne, opinie pozwalają na zakup sprawdzonych towarów, w 100 % zgodnych z opisem. Ważniejszy od sklepu jest wybór kruszcu, z którego zbudowane mają być produkty. Popularne i bardzo cenione w branży jubilerskiej jest srebro. Srebro 925. Co oznacza ten symbol. Otóż, świadczy on o tym, ile w produkcie znajduje się srebra.

Brzmi to dziwnie, bowiem skoro kupujemy biżuterię z tego kruszcu, to oczekujemy że jest on w pełni z niego wykonany. Otóż tak w rzeczywistości nie jest. I nie wynika to wcale z tego, że ktoś chce Ciebie oszukać, a po prostu ze względów użytkowych. Srebro to metal miękki a więc niezbyt trwały. Łatwo byłoby więc zniszczyć produkty z niego wykonanie. Stąd właśnie wynika potrzeba użycia mieszanki z białą miedzią. I tak symbol 925 oznacza, że w biżuterii zawarte jest 92,5 % czystego srebra, reszta to wspomniana domieszka. Atutem srebra dodatkowym jest jego zdolność do połysku. Ag jest metalem o najwyższym współczynniku odbijania światła. Ta zaleta doskonale została wykorzystana w jubilerstwie. Pomimo tego, że wyroby nie są w pełnie stworzone ze srebra, to jego wysoki procentowo udział, nie umniejsza właściwości. A przecież za to m.in. kochamy biżuterię, że jest zauważalna i podkreśla naszą urodę. Niejednokrotnie zachwycasz się pewnie widokiem gwiazd małego, czy dużego ekranu, na której szyi zwisa pięknie lśniący dodatek. Co ciekawe ten efekt możesz uzyskać również Ty, jeżeli Twoim łupem pada biżuteria srebra. Wcale nie kosztuje to dużo, bowiem cena za 1 gram srebra jest generalnie niska. Oczywiście, niektórzy producenci myśląc o ogromnym zysku windują ceny bardzo w górę, jednak jest to niezwykle naciągane. Na szczęście można odnaleźć sklep z biżuterią srebrną online, który za racjonalnie ustalone sumy umożliwia nabycie najwyższej jakości srebra w postaci eleganckiej biżuterii. Użytkowanie produktów z tego kruszcu nie jest skomplikowane. Pamiętać należy ze srebro może niekiedy nam czernieć. Nie jest to w żaden sposób waga.

Otóż właściwości kruszcu niejednokrotnie sprawiają, że chociażby w przypadku chorób, czy złej diety, metal po prostu zmienia barwę. Na szczęście można z tym walczyć. Wykorzystując płyny do czyszczenia srebra, powszechnie dostępne za niewielkie pieniądze, bez problemu wracamy do początkowego stanu jakości i dalej cieszymy się jego pięknem.

Powrót

Fani