Ogólne: Biżuteria ze srebra

Srebro, czy złoto? To pytanie od lat zadawane jest przez miłośników branży jubilerskiej. Wydawać by się mogło, że drugi ze wspomnianych kruszców jest bardziej ekskluzywny, chociażby ze względu na cenę. Jednak warto zweryfikować te twierdzenia, zagłębiając się nad tematem srebra. Jako metal szlachetny cenione jest od zarania dziejów. Przez wieki wykorzystywane jest do produkcji monet, biżuterii, sztućców, naczyń czy medali. Wśród metali zajmuje najwyższe miejsce jeśli chodzi o przewodność ciepła, czy odbijanie światła.

Zastosowań tego kruszcu jest mnóstwo, natomiast warto się skupić na jego przeznaczeniu jubilerskim. Produkty w tej branży wykonywane są na bazie stopu, próby 925. Oznacza to tyle, że biżuteria zawiera 92,5% czystego srebra, a resztę stanowi miedź. W związku z wcześniejszą zaletą odbijania światła produkty powstałe z tego metalu odznaczają się wspaniałym, eleganckim blaskiem, a w dodatku dają się łatwo polerować, przez co pożądany efekt uzyskać można w prosty sposób. Prawdziwe srebro o jakim rozprawiamy jest także gwarancją wysokiej trwałość. Jego cena jest stosunkowo niższa w porównaniu z wyrobami ze złota, jednak jednocześnie można cieszyć się jego pięknem przez długie lata. Warto o tym pamiętać inwestując w srebrną biżuterię, powiem śmiało, można przekazać ją kolejnym pokoleniom.

Srebro 925 to idealne rozwiązanie dla jubilerstwa jeśli idzie w parze z solidnym wykonaniem i finezyjnym pomysłem. Eleganckie wzory biżuterii, wykonane ze srebra doskonale podkreślają urodę posiadacza, powodując uśmiech na jego twarzy, jak również wyróżniając go spośród otoczenia. Dlatego właśnie należy szukać sklepów z pomysłem, które zachwycają unikalnym rozwiązaniami, będącymi mieszanką nowoczesnego stylu i elegancji.  Godny podkreślenia jest również fakt, że srebro nie ma właściwości szkodzących zdrowiu, dlatego bezpiecznie może je nosić każdy, bez obawy o negatywny wpływ na swoje ciało. Jeśli mowa o odbiorcach, wspaniały kruszec nie ma przeciwwskazań dla nikogo. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, w różnym wieku i o odmiennych profesjach, doskonale wyglądać będą w srebrnych dodatkach. Biżuteria tak stworzona pasuje zarówno do hucznych uroczystości jak i kameralnych przyjęć. Pięknie lśniące srebro komponuje się z każdym kolorem ubrań i zawsze eksponuje klasę noszącej osoby. Dzięki temu stanowi uniwersalne rozwiązanie, jednocześnie bardzo niecodzienne. Wybierając  biżuterię, u podstaw której leży srebro 925, należy sprawdzić czy rzeczywiście z tego kruszcu powstała. Świadczyć może o tym stempel urzędu probierczego, będący gwarantem prawdziwości srebra. Dobry sklep z biżuterią srebrną, to dodatkowy pewniak, przy zakupach, ukochanej przez nas biżuterii. Dokonując zakupu podrobionego srebra, traci się wszelkie atuty o których wspomnieliśmy. Reasumując staranny wybór produktów srebrnych, choć może nieraz czasochłonny, daje nam sporą satysfakcję i uśmiech na wiele lat.

Powrót

Fani